HomeNieuws & eventsCorporate mededelingenUT-regeling voor protestactie op dinsdag 25 maart

UT-regeling voor protestactie op dinsdag 25 maart

Op dinsdag 25 maart voert Twente for Protest actie gericht tegen de bezuinigingen van de Rijksoverheid op het hoger onderwijs en wetenschap. Deze protestactie maakt deel uit een landelijke estafette, waarbij medewerkers en studenten van universiteiten door heel Nederland hun stem laten horen. Hun oproep is helder: stop de bezuinigingen op het hoger onderwijs en wetenschap.

De Universiteit Twente ondersteunt die oproep van harte, en ondersteunt de actie bij de UT waar mogelijk. We vinden het ook belangrijk dat deze acties individuele medewerkers en studenten niet onevenredig veel raken, en dat kritische processen zoals toetsen, tentamens en promoties doorgang vinden.

Ben jij er ook bij op 25 maart?
Kom in actie

We hebben een aantal richtlijnen gemaakt die voor deze dag gelden. Deze richtlijnen zijn vergelijkbaar met de richtlijnen zoals van toepassing waren op eerdere protestacties, zoals het protest op het Malieveld op 25 november jl.

Richtlijnen voor medewerkers

  • Als je mee wil doen aan de actie hoef je geen vrije dag op te nemen, dit valt onder buitengewoon verlof. Het is niet nodig deze te registreren;
  • Stem je deelname af met je leidinggevende. Je leidinggevende kan je helpen met de eventuele oplossingen m.b.t. geplande werkzaamheden. Ook kunnen er zwaarwegende argumenten zijn die je aanwezigheid op de universiteit wel noodzakelijk maken;
  • We vertrouwen erop dat docenten zorgen dat studenten hun vak op goede wijze kunnen afronden binnen de duur van het vak;
  • Geplande toetsen en tentamens gaan door en we vertrouwen erop dat in samenspraak hiervoor een passende oplossing wordt gevonden.

Voor studenten

  • Geplande toetsen en tentamens gaan door;
  • Voor studenten geldt op 25 maart geen aanwezigheidsplicht (behalve bij patiëntenzorg en verplichte practica die niet ingehaald/verzet kunnen worden);
  • Het inhalen van gemiste stof is de verantwoordelijkheid van de student.

Op deze dag wordt de Minor Fair gehouden. Deze gaat door zoals gepland.

Over de organisatie

De protestactie bij de UT wordt georganiseerd door Twente for Protest. Dit is een lokale actiegroep, bestaande uit medewerkers en studenten van de Universiteit Twente. De UT is geen actief deelnemer aan de protestactie maar faciliteert deze wel, bijvoorbeeld door het instellen van bovenstaande richtlijnen en het ondersteunen van communicatie naar de UT-community.

Programma

Het programma voor dinsdag 25 maart is op dit moment nog volop in ontwikkeling. Op deze pagina vind je meer over de opzet van de dag, en wordt het programma steeds aangevuld zodra nieuwe activiteiten bekend zijn.

Wil je graag meehelpen met het organiseren van een actie? Neem dan contact op met de organisatie.

L.P.W. van der Velde MSc (Laurens)
Woordvoerder College van Bestuur (CvB)